توضیحات

2-کاربر اذعان می نماید که کلیه اطلاعات هویتی ارائه شده و آدرس ها وشماره تماس و امثالهم صحیح بوده و همواره در بروز نگه داشتن آنها در پرتال کاربران می کوشد. .
1-توضیح کلمه کاربر : کاربر شخصی حقیقی یا حقوقی است که مشخصات وی در پرتال کاربران وجود دارد و سرویس های خریداری شده تحت حساب وی مدیریت می شود

نصب، راه اندازی و تحویل سرویس

2- نصب سرویس و نرم افزارهای خارج از جزئیات مندرج در هر سرویس ، مطابق با پلن های موجود در بخش نصب و راه اندازی بوده و در موارد خارج از آن منوط به امکان سنجی و برآورد هزینه های لازم می باشد.
1- زمان مورد نیاز برای نصب و راه اندازی و تحویل سرویس ها، مطابق با موارد و جزئیات مندرج در آنها، برابر با میزان اعلام شده در مشخصات و شرایط هریک از سرویس ها می باشد.
4- شروع سرویس از زمان تحویل کامل آن به کاربر (یعنی بعداز انجام تمامی تعهدات ذکر شده در لیست امکانات پلن مربوطه) محاسبه می گردد.
3- جهت ارائه خدمات هرچه حرفه ای و مطمئن تر و جلوگیری از دوگانگی تنظیمات و یا ایجاد مشکلات سهوی، در تمامی سرویس های مدیریت شده، دسترسی RDP و یا SSH به کاربر ارائه نمی گردد. در دیگر سرویس ها دسترسی سطح ادمین و یا روت به صورت کامل ارائه می شود.
6- اطلاعات دسترسی به سرویس خریداری شده پس از نصب و راه اندازی کامل، مطابق با جزئیات پلن مربوطه و در بازه زمانی اعلام شده، از طریق پست الکترونیکی به آدرس ایمیل کاربر (مندرج در پرتال کاربری) ارسال خواهد شد.
5- پس از نصب و راه اندازی سرویس و اعلام/ارائه اطلاعات مرتبط از طرف پارس نافع، کاربر تا 24 ساعت مهلت تست و بررسی و اعلام موارد احتمالی را خواهد داشت،خارج از این بازه، تقاضای بررسی، یک درخواست جدید تلقی شده و تابع شرایط مقتضی خواهد بود.

خدمات پشتیبانی و نگهداری

2- در سرویس های مدیریت شده به صورت پیش فرض خدمات اولین پلن پشتیبانی و نگهداری سرور (SM1) در نظر گرفته می شود و در صورت نیاز کاربر به خدمات بیشتر مابه التفاوت بین پلن درخواستی با SM1 در نظر گرفته خواهد شد.
1- در سرویس های که شامل خدمات مدیریت سرور توسط پارس نافع نمی باشند (به علت ارائه تمامی دسترسی های سطح ادمین/روت به کاربر) پشتیبانی تنها شامل آپ بودن سرور به تنهایی (بدون در نظر گرفتن سرویس و نرم افزارهای نصب شده برروی سرور) بوده و انجام هرگونه خدمات دیگر در این زمینه شامل هزینه های جداگانه می باشد.
4- متوسط زمان انجام بررسی های لازم و ارائه پاسخ اولیه به مشکلات (اعم از اعلام شده توسط کاربر و یا پایش شده در نرم افزارهای مانیتورینگ) به صورت پیش فرض در تایم اداری تا یک ساعت و در غیراداری تا 3 ساعت برآورد می گردد.
3- پس از اعلام رسمی پارس نافع مبنی بر انجام درخواست و یا رفع مشکل، کاربر تا 24 ساعت مهلت تست و بررسی و اعلام موارد احتمالی را خواهد داشت،خارج از این بازه، تقاضای بررسی، یک درخواست جدید تلقی شده و تابع شرایط مقتضی خواهد بود
6- در تایم های غیر اداری بررسی و پیاده سازی درخواست ها و رفع مشکلات با توجه به اولویت آنها در نظر گرفته شده و مشخصاً مواردی که دارای اولویت کم تری باشند در مدت زمان بیشتری نسبت به حالت معمول انجام و پیاده سازی خواهند شد.
5- در سرویس های بدون مدیریت در صورت نیاز کاربر به انجام خدمات پشتیبانی توسط پارس نافع، پس از مشخص شدن عملیات لازم، امکان سنجی و برآورد هزینه های مربوطه انجام و پس از پرداخت فاکتور مربوطه خدمات لازم در زمان اعلام شده پیاده سازی خواهد شد.

رفع مسئولیت

2- مسئولیت مشکلات و اختلالاتی که در نتیجه استفاده ناصحیح کاربر از سرویس (مانند ارسال اسپم، قرارگیری بدافزار، فیشینگ/راه اندازی سایت های جعلی و ...) بوجود آیدبه طور کامل بر عهده کاربر می باشد و پارس نافع تنها نسبت به انجام مکاتبات و اقدامات لازم جهت رفع آن عمل نموده و مسئولیتی را برای رفع مشکل در بازه زمانی خاصی به عهده نخواهد گرفت.
1-پارس نافع مسئولیتی در قبال هک ، ویروسی شدن به سرقت رفتن اطلاعات سیستم های کاربران و یا هرگونه سوء استفاده از سرویس را نخواهد داشت و در صورت مواجهه تمامی مسئولیت های جانبی و یا سببی بر عهده کاربر و استفاده کننده خواهد بود.
4-پارس نافع در زمینه ی عیب یابی، بررسی و رفع مشکلات برنامه های اختصاصی کاربران و برنامه نویسی های مربوطه که بی ارتباط با تنظیمات سرور باشند، هیچ گونه تعهدی ندارد. (مرجع تشخیص ارتباط برنامه ها با تنظیمات سرور، نظر کارشناسان فنی پارس نافع می باشد)
3-پارس نافع با توجه به سناریوهای استاندارد نسبت به بک آپ گیری از سرویس ها (مطابق لیست امکانات پلن ها) در بازه زمانی های معقول (و در نظر گرفتن شرایط و اعلام کاربر) اقدام خواهد کرد و تمام تلاش خود را جهت ارائه بدون مشکل بک آپ مبذول خواهد داشت با این حال از آنجا که به دلایل مختلفی همچون rewrite شدن بک آپ های جدید برروی نسخه های قبلی، غیرقابل ریستور بودن برخی فایل های بک آپ موجود به دلایل فنی و غیر فنی، امکان بروز مشکل در برخی از فرآیندهای بازیابی وجود دارد، لذاپارس نافع هیچ گونه تضمینی در خصوص بازیابی حتمی نسخه بک آپ (عیناً با توجه به تاریخ درخواستی کاربر) ارائه ننموده و هیچ اعتراضی را از طرف کاربران مسموع نخواهد دانست.

تعهدات کاربر

2- کاربر مسئول تمام اطلاعات مندرج و مبادله شده در سرویس های خود می باشد و پارس نافع هیچ‌گونه مسئولیتی در این رابطه پذیرا نخواهد بود.
1- مطابق با شرایط خدمات پارس نافع، تهیه سرویس به منزله پذیرش تمامی قوانین و شرایط استفاده مکتوب و یا غیر مکتوب پارس نافع بوده و رعایت تمامی قوانین و شرایط موجود در بخش شرایط سرویس پلن ها به انضمام موارد مشروح در این بخش الزامی می باشد.
4- کاربر متعهد می گردد در طول مدت استفاده از سرویس، IP های اختصاص یافته به سرویس وی در هیچ یک از بلک لیست هاقرار نگیرد در غیراینصورت هزینه های مورد نیاز جهت انجام پیگیری، مکاتبه به جهت خارج نمودن آن از این لیست ها و همچنین ضرر و زیان آن از کاربر اخذ خواهد شد.
3- کاربر متعهد می‌گردد به هیچ وجه به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم اقدام به عملیات Spammingننموده و هیچ‌ سایتی را به‌وسیله‌ Spam ( نامه‌های ناخواسته ) تبلیغ ننماید و همچنین امکان Spam را برای شخص ثالث فراهم نیاورد در غیراینصورت حق قطع دائم سرویس خود را بدون دریافت هیچ هزینه ای به پارس نافع واگذار نموده است.
6- کاربر متعهد می گردد از هرگونه فعالیت خرابکارانه و یا فراهم نمودن بستر این گونه فعالیت ها عمداً یا سهواً پیشگیری و پرهیز نماید، در غیر اینصورت تمامی مسئولیت ها بر عهده کاربر بوده و پارس نافع علاوه بر مسدود نمودن سرویس بدون اطلاع قبلی ، حق خود جهت اقامه دعوی و وصول خسارات وارده بر بستر ارائه خدمات و یا هرگونه همکاری با سایر کاربران و افراد ثالث زیان دیده جهت شناسایی و برخورد با فرد یا شرکت متخلف را محفوظ می دارد.
5- کاربر متعهد می گردد که تمامی قوانین بین المللی مبارزه با بدافزار،اسپم و قوانین سایبری جمهوری اسلامی (که توسط کمیته تعیین مصادیق مجرمانه تعیین می شود) را در استفاده از سرویس ها به صورت کامل رعایت نماید. در صورت وصول شکایت شخص ، شرکت یا سازمان دارای حقوق قانونی، پارس نافع قادر خواهد بود بنا به درخواست قانونی/قضایی، اقدام به قطع سرویس مربوطه و ممانعت از ادامه به کار آن نموده و تمامی اطلاعات هویتی صاحب سرویس (حقیقی/حقوقی) را در اختیار مراجع ذیربط قرار دهد.
8- کاربر حق اشاعه مطالبی که موجب تخریب و یا تضییع حقوق اشخاص حقیقی و یا حقوقی گردد و یا به هر نحو مشمول عناوین مجرمانـه نظیـر تـوهین، تهمت و افترا باشد را ندارد. مسئولیت عدم رعایت این مورد به عهده کاربر بوده و پارس نافع هیچگونه مستولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
7- کاربر حق واگذاری حقوق و تعهدات ناشی از خرید سرویس را جزئاً و یا کلاً به غیر ندارد مگر با موافقت کتبی پارس نافع، در هر حال مسئولیت هر گونه استفاده غیر قانونی و غیر مجاز از سرویس به عهده کاربر می باشد.
10- کاربر متعهد می گردد که در صورت اعلام پارس نافع برای رفع موارد امنیتی موجود برروی سرویس خود، که به صورت مستقیم و غیر مستقیم سرویس دهی به دیگر کاربران را تحت شعاع قرار می دهد، اقدامات لازم را در بازه زمانی اعلام شده در قبال آن صورت داده در غیر اینصورت پارس نافع به جهت عدم ایجاد مشکلات بیشتر حق قطع سرویس کاربر را بدون اطلاع قبلی خواهد داشت.
9- کاربر حق استفاده از سرویس را به جهت مقاصد گیمنینگ، روبات تلگرام و سایت های افزایش follower را نداشته و در صورت مشاهده فعالیت کاربر در این زمینه ها، سرور مربوطه خاموش و به کاربر خاطی سرویس دهی نشده و هیچ وجهی نیز به کاربر عودت نخواهد شد.

حوادث غیرمترقبه

1- به هنگام بروز حوادث غیر مترقبه و سایر عوامل خارج از اعتبار پارس نافع از قبیل ( و نه محدود به ) جنگ ، اعتصاب ، اغتشاش عمومی ، صـاعقه ، آتـش سـوزی ، زلزله ، سیل ، اشصالات ناشی از تصمیمات و عملیات داخلی وزات ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت های تابعه از جمله شـرکت هـای مخـابرات ، محـدودیت صادرات و واردات، محدودیت تبادل ارزی با خارج ، وضع قوانین و مقررات و دستورالعمهای جدید دولتی، تا زمانی که وضعیت فـوق العـاده و تبعـات آن برطـرف نشده باشد ، به گونه ای که انجام تعهدات و خدمات این قرارداد را با اشصال مواجه کند مسئولیتی متوجه طرفین نخواهد بود.

مرجع حل اختلاف

1- در صورت بروز اختلاف در تعبیر و تفسیر و یا نحوه ی اجرای قرارداد ، طرفین بدواً سعی خواهند نمود از طریق مذاکرت دوستانه نسبت به حـل و فصـل اخـتلاف اقدام نمایند، در صورت عدم حصول توافق ، هر یک از طرفین مجاز و مختار می باشند که به صرفاًبه مراجع قضایی محل انعقاد عقد (شـهر تهـران )و یـا در صورت ارتصاب جرم به مراجع قضائی محل وقوع یا کشف جرم مراجعه نمایند .

بازگشت وجه

2- بازگشت وجه تنها مربوط به زمان خرید اولیه سرویس و همچنین مرتبط با هزینه خالص سرویس می باشد و به هیچ وجه شامل تمدید سرویس، موارد جانبی (مانند لایسنس) و یا هزینه های نصب و راه اندازی نخواهد بود.
1- بازگشت وجه تنها برای سرویس هایی که در بخش شرایط آنها این قابلیت ذکر شده امکان پذیر می باشد. در این شرایط کاربر می باید درخواست کتبی خود را با اعلام شماره شبا یا شماره کارت شتابی (به نام مندرج در حساب کاربری خود حقیقی/حقوقی) از طریق بخش تیکتینگ برای پارس نافع ارسال نموده تا مبلغ مربوطه ظرف سه روز کاری به حساب بانکی اعلام شده عودت داده شود.


ارسال سریع پیام

captcha